Elektrikli Zincirli Vinç
info@zincirlivincfiyatlari.com

2 ton manyetik kaldıraç

Manyetik Kaldıraç Özellikleri
Kapasite 2 Ton
Test Yükü 6 Ton
Yükseklik 166 mm
Uzunluk 396 mm
Genişlik 166 mm
Ağırlık 78 Kg

2 Ton Manyetik Kaldıraç

Manyetik kaldıraç 2 ton kapasite. Manyetik kaldıraçlar çelik sacların, blokların, çubukların, silindirlerin ve diğer manyetik malzemelerin kaldırılmasında kullanılır. Mıknatıs gücü ile çalışır. Elektrik ihtiyacı yoktur. Manyetik kaldıraçlar güvenli, kompakt tasarımlı ve kullanımı kolaydır.

Manyetik kaldıraç pratik ve kompakt tasarımı sayesinde, düz veya yuvarlak yüzeyler olsun, her türlü metal malzeme kaldırılabilir. Manyetik kaldırıcıyı etkinleştirmek için, malzeme üzerine koyduktan sonra kolu yaklaşık 100 derece sağa doğru itmeli ve çalışma süresi boyunca güvenlik mandalını kilitli şekilde tutmalısınız.

Kullanım Alanları: Manyetik kaldıraç sac, inşaat makineleri, otomobil ve diğer endüstrilerde oda sıcaklığında çelik plakayı kaldırmak ve taşımak için uygundur.

Manyetik Kaldıraçların Tam Verimli Şekilde Çalışmasını Engelleyen Unsurlar;

Temas yüzeyi;

Manyetik kaldıraç ile kaldırılacak malzeme arasında bir hava boşluğu varsa, manyetik akım engellenir ve böylece manyetik çekme azalır. Boşluklar çeşitli şeylerden kaynaklanır (oksidasyon, boyalar, yağlar veya pürüzlü bir yüzey) hava boşluğu oluşturur ve bu nedenle dayanıklılıkta bir azalma meydana gelir.

Kalınlık;

Kaldırıcının manyetik akışını, çalıştırmak için minimum bir malzeme kalınlığı gerektirir. Kaldırılması gereken malzeme minimum kalınlığa sahip olmadığında, manyetik çekim gücü önemli ölçüde azalır.

Uzunluk ve genişlik;

Kaldırılacak malzemenin uzunluğu ve genişliği arttırıldığında, uçlar aşağı doğru bükülür ve hava boşluğu genişler, böylece kaldırıcı ile yük arasında bir boşluk olur. Bu daha ince kalınlıklarda daha sık görülür. Bu gerçekleştiğinde, olası çözümlerden biri iki veya daha fazla noktada birden fazla kaldırıcı kullanmaktır.

Malzeme;

Karbonu düşük çelikler, iyi manyetik iletkenlerdir, ancak, başka bir malzemeye sahip yüksek oranda karbon veya alaşımlı, gevşek manyetik özelliklere sahip olan, bu nedenle kaldırıcının gücü önemli ölçüde azalır.